Pytania i odpowiedzi

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z naszym zespołem.

 

1. Jaką powierzchnię może mieć 1 system SlideCanopy?

Maksymalna powierzchnia 1 systemu SlideCanopy nie powinna przekraczać 24m² (256ft²), przy większych rozmiarach zalecamy podzielenie zadaszenia na 2,3 niezależne systemy. 

(dopuszczalne są większe powierzchnie- proszę o kontakt z naszym zespołem w celu omówienia specyfikacji Twojego projektu)  

1) w systemie metrycznym – METRY, maksymalna SZEROKOŚĆ wynosi 6m.

Maksymalna DŁUGOŚĆ- WYSIĘG wynosi 8m.

2) w systemie metrycznym – STOPY, maksymalna SZEROKOŚĆ wynosi 20ft.

Maksymalna DŁUGOŚĆ- WYSIĘG wynosi 26ft.

 

2. Czy można wyprodukować SlideCanopy w nieregularnym kształcie?

Niestety SlideCanopy jest produkowany tylko w kształcie prostokąta i kwadratu.

 

3. Co zawiera zestaw?

Zestaw SlideCanopy zawiera wszystkie niezbędne do montażu podzespoły:

Zadaszenie uszyte z wybranej tkaniny, karabińczyki metalowe niklowane lub ze stali nierdzewnej, oczka montażowe ze stali nierdzewnej, zestaw śrub ze stali nierdzewnej, biała linka, linka stalowa ze stali nierdzewnej, zestaw rurek aluminiowych, śruby rzymskie ze stali nierdzewnej, zestaw bloczków prowadzących białą linkę, opaski zaciskowe, knaga ze stali nierdzewnej.  

Do montażu potrzebna będzie wkrętarka, 2 drabiny, ołówek, taśma miernicza.
Wszystkie czynności najlepiej wykonywać w 2 osoby.

 

4. Ile siły potrzeba do otwierania/zamykania zadaszenia SlideCanopy?

Obsługa systemu SlideCanopy jest bardzo prosta, przypomina otwieranie/zamykanie rolety, kurtyny. Im większa powierzchnia zadaszenia SlideCanopy tym więcej siły potrzeba do  otwierania/zamykania.

Dla zadaszeń wykonanych z tkaniny DISCOVERY powyżej 20m² (215ft²) lub dla lepszego komfortu użytkowania systemu SlideCanopy, zalecamy dodatkowe rolki, które poprawią właściwości ślizgowe.

 

5. Czy system SlideCanopy można użytkować podczas zimy?

System SlideCanopy nie jest przystosowany do obciążenia śniegu, po sezonie letnim należy zdemontować zadaszenie (wyczepić metalowe karabińczyki z linek stalowych, pozostałe podzespoły mogą zostać na konstrukcji). Zadaszenie należy wysuszyć i przechowywać w suchym i przewiewnym pomieszczeniu.

 

6. Czy system SlideCanopy jest odporny na deszcz?

W zależności od wybranej tkaniny (patrz karta techniczna) zadaszenie pełni funkcję przeciwsłoneczną, przeciwdeszczową lub w 100% wodoszczelną. Na etapie produkcyjnym, SlideCanopy wykonany jest z niewielkim spadem, dzięki temu woda deszczowa odpływa z każdej falbanki zadaszenia na wybraną stronę (po zamówieniu, proszę o informację w którą stronę ma być wykonany odpływ wody).

 

7. Czy system SlideCanopy jest odporny na wiatr?

System SlideCanopy- po rozwinięciu przystosowany jest do użytku do prędkości wiatru nie przekraczającej 25 km/h (15 mph). Jednak w celu uzyskania najlepszej ochrony i bezpieczeństwa, zalecamy zamykanie zadaszenia podczas silnych wiatrów i burz.

 

8. Jak długo trwa dostawa?

W zależności od wybranej tkaniny/koloru, czas realizacji zamówienia wynosi 60-180 dni roboczych.

 

9. Jaki jest czas gwarancji na system SlideCanopy?

Na system SlideCanopy dajemy 2 lata gwarancji.

 

10. Jak dbać o zadaszenie, czym czyścić tkaninę?

Plamy i zabrudzenia należy usuwać miękką gąbką z roztworem wody i szarego mydła w temp. 30º C(86º F), ewentualnie środków czyszczących podanych przez producenta danej tkaniny.

Dla lepszego komfortu użytkowania systemu SlideCanopy, przed pierwszym użyciem w celu lepszego przesuwania metalowych karabińczyków na stalowej lince, zalecamy posmarowanie linek rowerowym „suchym smarem” np. smar w płynie lub spray’u z teflonem, silikonem, ceramiczny. Czynność tę można powtarzać od czasu do czasu.

Pod żadnym pozorem do czyszczenia tkaniny NIE NALEŻY używać myjek ciśnieniowych typu „karcher”- może to prowadzić do rozdarcia oraz naruszenia struktury impregnacji tkaniny. Do mycia można używać tradycyjnego węża ogrodowego z bezpiecznej odległości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl